با جینگیلک
همه چی خیلی رنگیه

بلاگ
  • بلاگ
  • تهیه گیفت تولد مناسب

وبلاگ

تاریخ1398/02/09
نویسنده مدیر سایت

تهیه گیفت تولد مناسب

تهیه گیفت تولد مناسب

گیفت یا هدیه به مناسبت مراسم و جشن های مختلفی مانند نامزدی، عروسی، تولد و ... تهیه می شود. گیفت تولد هدیه ای است که میزبان به رسم یادبود به مهمانان می دهد تا آنها نیز یک یادگاری از جشن داشته باشند. هر هدیه ای می تواند به عنوان گیفت تولد باشد. گیفت تولد انواع و مدل های مختلف و تهیه آن بستگی به سلیقه و ذوق هنری افراد دارد. گیفت تولد شیشه ای، کاغذی، چوبی یا نمدی از هدیه های پر کاربرد هستند.


گیفت نمدی
گیفت نمدی هدیه بسیار زیبایی است که توجه هنر دوستان را به خود جلب کرده است. گیفت نمدی در رنگ ها و طرح های متنوعی موجود است و به دلیل دست دوز بودن یادگاری مناسبی برای گیفت تولد است. با توجه به سن و علایق مهمانان می توان گیفت نمدی با طرح های مختلف حیوانات، قلب، کیف، حروف اسم یا طرح های دیگر تهیه کرد. ساخت گیفت نمدی اصلا سخت نیست و به خیاطی حرفه ای نیز نیاز ندارد. تنها کمی ذوق و سلیقه و البته صبر و حوصله کافی است تا بتوان از این هنر دستی بهره برد و گیفت تولد زیبایی از آن تهیه کرد.

گیفت و هدیه

ویژگی پارچه نمدی
پارچه های نمدی بسیار انعطاف پذیر هستند و به راحتی شکل می گیرند. بنابراین می توان آنها را به هر چیزی که می خواهیم مانند عروسک، جاکلیدی، گوشواره و ... تبدیل کرد. این پارچه ها نرم، لطیف، مقاوم و قابل شستشو هستند. این پارچه ها بسیار سبک و کم وزن هستند و چروک نمی شوند. دوام و حالت پذیری بالایی دارند. با استفاده از اتو به راحتی می توان به آنها شکل داد. البته برای اتو کردن پارچه نمدی باید از درجه ملایم استفاده شود یا روی آن یک پارچه نخی به عنوان محافظ گذاشته شود تا از سوختگی احتمالی آن توسط اتو جلوگیری شود.
پارچه های نمدی ضخامت های متفاوتی دارند. برای کارهای ظریفی مانند عروسک سازی یا ساخت زیورآلات از پارچه هایی با ضخامت 2 میلیمتر و برای وسایل دیگری مانند کیف، زیرلیوانی و ... که پارچه ضخیم تری نیاز دارد از ضخامت 5 میلیمتر آن استفاده می شود. بسته به ضخامت پارچه ها نیز قیمت آنها متفاوت است.

پارچه نمدی


وسایل مورد نیاز جهت ساخت گیفت نمدی
برای ساخت گیفت نمدی به وسایلی مانند پارچه نمدی در رنگ و ضخامت دلخواه، نخ کوبلن یا نخ عمامه، سوزن نمد دوزی، قیچی، کاغذ برای الگو، و پشم شیشه برای پر کردن پارچه نیاز است. با توجه به طرح مورد نظرتان وسایل دیگری مانند دکمه های تزیینی، روبان، تور و ... را نیز می توانید در ساخت آن به کار ببرید.

ساخت گیفت نمدی


مراحل ساخت گیفت نمدی

ابتدا طرح مورد نظر را روی کاغذ یا مقوا می کشیم و الگوی آن را در می آوریم. سپس پارچه را طبق الگو و با توجه به تعدادی که لازم است برش می زنیم. نوع دوختی که برای پارچه نمدی به کار می رود دوخت دندان موشی است. دور تا دور پارچه را با دوخت دندان موشی می دوزیم و قسمت کوچکی از آن را باز می گذاریم تا بتوانیم داخل پارچه را با پشم شیشه پر کنیم. برای هر دوخت هر تکه نمد از نخ همرنگ آن را استفاده کنید تا دوخت زیباتری داشته باشید. ساخت گیفت تولد نمدی هزینه زیادی ندارد و عمده هزینه آن مربوط به تهیه پارچه آن می شود. بنابراین با صرف هزینه کم میتوان گیفت تولد بسیار زیبا و جذابی از جنس نمد تهیه کرد.

 

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دست سازه های جینگیلک متعلق است